• میهن فولاد

تولید فولاد ایران به ۲۲ میلیون تن رسید- سهم ۵۳ درصدی بلوم و بیلت از تولید فولاد میانی

براساس آمار انجمن فولاد، فولادسازان در سال ۹۶ در مجموع ۲۱ میلیون و ۸۸۴ هزار تن فولاد میانی تولید کردند که از تولید ۱۸ میلیون و ۴۶۶ هزار تن سال ۹۵ بالغ بر ۱۹ درصد بالاتر است.

از این میزان تولید، ۱۱ میلیون و ۶۵۸ هزار تن سهم بیلت و بلوم و ۱۰ میلیون و ۲۲۶ هزار تن هم سهم اسلب می باشد. رشد تولید بیلت و بلوم چشم گیرتر و حدود ۲۳ درصد و اسلب ۱۴ درصد بوده است.

فولادسازان همچنین در سال گذشته درمجموع ۱۹ میلیون و ۷۷۶ هزار تن انواع محصولات فولادی تولید کردند. رشد تولید محصولات فولادی نسبت به ۹۵ حدود ۹ درصد گزارش شده چراکه تولید محصولات فولادی در سال ۹۵ به ۱۸ میلیون و ۱۵۱ تن رسیده بود.

بیشترین حجم تولید محصولات فولادی متعلق به ورق گرم و حدود ۷ میلیون و ۷۳۷ هزار تن بود. رشد تولید این محصول ۱۱ درصد گزارش شده است. تولید میلگرد هم در سال گذشته با افت ۷ درصدی به ۶ میلیون و ۲۴۳ هزار تن رسید.

در سال ۹۶ تولید ورق سرد، ورق پوششدار و تیرآهن به ترتیب با رشد ۲۰ درصد، ۳۷ درصد و ۱۴ درصد به ۲ میلیون و ۳۰۳ هزار تن، یک میلیون و ۵۱۱ هزار تن و یک میلیون و ۱۲۳ هزار تن رسید. این مسئله نیز قابل درک است که سهم ورق گرم در تولید محصولات فولادی بیشتر بوده و به حدود ۳۹.۱ درصد می رسد. سهم میلگرد از کل تولیدات سال گذشته ۳۱.۶ درصد، ورق سرد ۱۱.۶ درصد و ورق پوششدار ۷.۶ درصد بود.

میهن فولاد وارد کننده و عرضه کننده فولادهای آلیاژی سردکار، گرمکار، قالب پلاستیک، سمانتاسیون، استیل، آهن آلات صنعتی و ... جهت مصارف در صنایع قالب سازی، ماشین سازی، تیغه سازی نظامی، نفت، گاز، پتروشیمی