• میهن فولاد

افزایش ۷۸ دلاری قیمت شمش فولادی صادراتی ایران از زمان شکست ترامپ تاکنون

روند قیمت فولاد صادراتی ایران

قیمت‌های منتشرشده نشان می‌دهد که قیمت میانگین فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن، ۴.۸ درصد رشد داشت و اسلب در محدوده ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور در محدوده ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها، ۴۹۵ دلار به ازای هر تن، رشد ۳.۱ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۱۲ آذر نشان می‌دهد.

از زمان اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و شکست دونالد ترامپ، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران ۷۷.۵ دلار به ازای هر تن و قیمت اسلب صادراتی ایران ۶۴ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. فولاد صادراتی ایران در بهترین وضعیت خود در بیش از دو سال گذشته معامله می‌شود و این موضوع یک فرصت طلایی را در اختیار شرکت‌های فولادی قرار داده که در صورت کاهش محدودیت‌های صادرات فولاد، این شرکت‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. شرکت‌هایی نظیر #فخوز، #فولاد، #کاوه، #هرمز، #فخاس و … می‌توانند با افزایش صادرات فولاد، درآمد ارزی خود را تا سطح قابل توجهی افزایش دهند و این امر به ثبات قیمت ارز در کشور نیز کمک می‌کند.

قیمت فولاد صادراتی CIS همچنان بالاتر از قیمت‌های فولاد صادراتی ایران است. آخرین نرخ فوب بیلت صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه ۵۲۳ دلار به ازای هر تن بوده است. آخرین نرخ اسلب صادراتی CIS نیز ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است.