• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

فولاد ابزار گرم کار

فولادهای ابزار کار گرم ، فولادهایی هستند که قادر به تحمل شرایط سایش ، گرما و فشار بالا هستند و در واحدهای تولیدی که فرایندهایی مانند تشکیل ، برش و مشت زدن فلزات را در دمای بالای 480 تا 760 درجه سانتیگراد (900 تا 1400 درجه فارنهایت) انجام می دهند ، وجود دارد. این فولادها تا 540 درجه سانتیگراد (1000 درجه فارنهایت) مقاومت در برابر سایش دارند.

فولادهای ابزار گرم کارعنوان فولادهای گروه H تعیین می شوند و دارای 0.35٪ تا 0.45٪ کربن ، 6٪ تا 25٪ کروم ، وانادیوم ، مولیبدن و تنگستن به عنوان سایر عناصر آلیاژی هستند. از تنگستن به دلیل مقاومت در برابر درجه حرارت بالا ، مقاومت و مقاومت در برابر رشد دانه ، در درجه اول در فولادهای ابزار شکل دهی گرم استفاده می شود.
فولادهای گرم کار تنگستن انواع H21 تا H26 فولادهای گرم کار را تشکیل می دهند. این فولادها دارای مشخصات مشابه سایر فولادهای پرسرعت هستند. فولاد گرم نوع H26 در مقایسه با فولاد پرسرعت T1 دارای محتوای کربن کمی است. عناصر آلیاژی اولیه فولادهای گرم کار تنگستن شامل تنگستن ، کربن ، کروم و وانادیوم هستند.

ویژگی ها
فولادهای گرم تنگستن دارای محتوای آلیاژ بالایی هستند که مقاومت در برابر حرارت آنها را افزایش می دهد. محتوای آلیاژ بالا باعث می شود فولادهای تنگستن شکننده و برای فرآیند خنک سازی آب مناسب نباشد. شکستن فولادهای گرم کار تنگستن را می توان در صورت گرم شدن قبل از استفاده در دمای کار کاهش داد. فولادهای تنگستن دارای سختی کاری معمولی 45 تا 55 HRC هستند. مقاومت به شوک حرارتی و مقاومت این فولادها را می توان با کاهش محتوای کربن بهبود داد. در چنین مواردی ، لازم است مقدار تنگستن و وانادیوم نیز تنظیم شود زیرا این دو با به دام انداختن مقدار زیادی کربن به صورت کاربیدها ، سختی پذیری فولاد را کاهش می دهند.

با خاموش کردن فولادهای گرم کار تنگستن در روغن یا نمک داغ می توان پوسته پوسته شدن را کاهش داد. فولادهای گرم کار تنگستن وقتی در هوا سخت می شوند در برابر اعوجاج مقاوم هستند و در مقایسه با فولادهای گرم کار کروم از درجه سختی بیشتری برخوردار هستند.

کاربردها

فولادهای گرم کار تنگستن در حوزه های زیر کاربردهایی دارند:

     تولید سنباده و اکستروژن برای کاربردهای دمای بالا مانند اکستروژن برنج ، آلیاژهای نیکل و فولاد
     از بین بردن شکست ها در طراحی ناهموار

میهن فولاد، یکی از بزرگترین و اصلی ترین عاملان خرید فولاد و فروش فولاد، وارد کننده و عرضه کننده انواع فولادهای آلیاژی سردکار، گرمکار، قالب پلاستیک، سمانتاسیون، استیل، آهن آلات صنعتی و ... جهت مصارف در صنایع قالب سازی، ماشین سازی، تیغه سازی نظامی، نفت، گاز، پتروشیمی می باشد.

میهن فولاد مفتخر است با 25 سال سابقه همراه شما عزیزان صنعتگر فولادی باشد و در کنار فروش فولاد، با سابقه 25 ساله قالب سازی می تواند مشاوره متالوژی علمی و تجربی در زمینه انتخاب فولاد به شما عزیزان ارائه نماید