• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

فولاد ابزار سرد کار

فولاد ابزار سرد کار ، فولادهای پر کربن هستند که حاوی مقادیر کمتری منگنز ، تنگستن ، مولیبدن و کروم هستند. آنها از پایداری و سختی ابعادی خوبی برخوردار هستند. آنها بیشتر در سه زیر گروه طبقه بندی می شوند:

    فولادهای سخت کننده هوا
    فولادهای پر کربن و پر کروم
    فولادهای سخت کننده روغن.

بررسی اجمالی

فولادهای سرد کار سخت کننده روغن همچنین به عنوان فولادهای گروه O متشکل از انواع O1 ، O2 ، O6 و O7 شناخته می شوند. این فولادها دارای محتوای کربن بالا و مقدار کافی عناصر آلیاژی هستند ، بنابراین در هنگام روغن کاری به سختی بیشتری می رسند.

    نوع O1 از کروم ، منگنز و تنگستن تشکیل شده است
    نوع O2 با منگنز آلیاژ می شود
    نوع O6 شامل منگنز ، مولیبدن و سیلیسیم است
    نوع O7 از کروم و منگنز تشکیل شده است. آنها در مقایسه با نوع O1 محتوای تنگستن بیشتری دارند.

خواص

فولادهای سرد کار سخت کننده روغن به دلیل وجود کربن زیاد ، در برابر سایش مقاومت بالایی دارند. در دمای بالا مقاومت نرم کنندگی کمی دارند. نوع O6 ، به دلیل وجود گرافیت در ریزساختار ، جرقه زنی و توقیف فولاد کاملاً سخت شده را به حداقل می رساند و قابلیت تراش موجودی آنیل را افزایش می دهد. نوع O7 بهترین مقاومت در برابر سایش را در بین فولادهای سری O دارد ، اما سختی پذیری آن نسبتاً کم است.

کاربیدهای حل نشده در دمای سخت شدن نرمال در مقادیر زیادی در فولادهای گروه O حفظ می شوند. قابلیت سخت شدن را می توان با افزایش دمای سخت شدن افزایش داد ، که باعث افزایش اندازه دانه و محلول عناصر آلیاژ می شود ، بنابراین کاربید اضافی حل می شود. خصوصیات مکانیکی مانند شکل پذیری و چقرمگی فولادها می توانند تا حد زیادی با افزایش دمای سخت شدن تحت تأثیر قرار گیرند. سختی پذیری فولادهای سرد کار سخت شدن روغن را می توان با استفاده از آزمون پایان سوزش Jominy اندازه گیری کرد.

آنها مقاومت بالایی در برابر سایش دارند و می توانند در دمای حدود 205 تا 260 درجه سانتیگراد (400 تا 500 درجه فارنهایت) نرم شوند. این فولادها از 25/0 درصد مولیبدن تشکیل شده اند. مولیبدن اضافه شده به بهبود سخت شدن فولادها کمک می کند. آنها حاوی کاربید و فریت در شرایط بازپخت هستند. تقریباً 0.20٪ کربن پس از بازپخت به صورت گرافیت آزاد پیدا می شود.

برنامه های کاربردی

کاربردهای فولادهای سرد کار سخت کننده روغن به شرح زیر است:

     تیغه های برشی ، قالب های کششی ، قالب های مهر زنی ، ابزارهای سکه زنی و ابزارهای نسوز.
     پیرایش ، خالی کردن ، پرچین کردن ، نقاشی کردن ، و تشکیل قالب و مشت.
     اجزای سازنده و اندازه گیری ها به منظور دستیابی به پایداری ابعادی و مقاومت در برابر سایش.
     قالبهای خالی و سوراخ کننده ، گیج ، رولهای فرم دهنده و باندینگ ، قیچی ، سنبل ، مراکز تراشکاری ، ریمرها ، بروشورها ، قالبهای نخ ، شیرآلات و ابزارهای پیچشی.
     قالب های برش سیم ، برش های نورد ، چرخ ها ، قالب های پیچ و قالب های کششی در صنعت پیچ و شکل دادن چرخ ها در صنعت لوله های فولادی.

میهن فولاد با حدود 30 سال سابقه کاری در زمینه انواع خدمات مرتبط با فولاد، از جمله خرید و فروش وصادرات و واردات انواع فولادهای آلیاژی سرد کار، گرم کار و ... در صنعت فولاد ایران مشغول به خدمت رسانی به تمامی مشتریان فولادی می باشد.