• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

جهش قیمتی فولاد

قیمت فولاد به صورت میانگین فوبِ اسلب صادراتی ایران نسبت به هفته پیش از آن، ۱۳.۸ درصد رشد کرد و اسلب در محدوده ۶۱۵ تا ۶۲۳ دلار به ازای هر تن معامله شد. این نخستین بار است که اسلب صادراتی ایران موفق به فتح کانال ۶۰۰ دلاری می‌شود.

همچنین در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۵۵ دلار به ازای هر تن بود که رشد قابل توجه ۵ درصدی را نسبت به قیمت‌های هفته پیش از آن نشان می‌دهد.

بازار محصولات فولادی خصوصاً ورق گرم فولادی در مناطق مختلف جهان به شدت «داغ» است و قیمت‌ها تا سطح کم‌سابقه‌ای بالا رفته است. این امر تقاضا برای شمش فولادی و اسلب را بالا برده و قیمت‌ها نیز جهش خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده است. قیمت فولاد صادراتی ایران به بالاترین میزان از اوایل سال ۲۰۱۸ که متال بولتن درج قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایران را آغاز کرد، رسیده است.

قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است نیز در آخرین هفته سال ۲۰۲۰، رشد قابل توجهی را تجربه کرد. آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، ۶۷۵ تا ۶۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت بیلت صادراتی CIS نیز به ۶۰۴ دلار به ازای هر تن رسیده است. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز ۶۵۰ تا ۶۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است. قیمت ورق گرم CIS نیز به ۷۲۵ تا ۷۵۵ دلار به ازای تن رسیده است.