• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

رشد واردات ورق فولادی گرم و سرد آمریکا در ماه آوریل

طبق آمار وزارت بازرگانی آمریکا، این کشور در ماه آوریل حدود ۱۹۸ هزار تن ورق فولادی نورد سرد وارد کرد که ۰.۹ درصد نسبت به ماه مارس و ۲.۵ درصد نسبت به آوریل سال گذشته افزایش داشته است.

همچنین طبق آمار این وزارت خانه، آمریکا در ماه آوریل حدود ۲۳۶ هزار تن ورق فولادی نورد گرم وارد کرده که به میزان ۵.۶ درصد در مقایسه با ماه قبل و ۴۵ درصد نسبت به آوریل سال گذشته رشد داشته است.

واردات نورد سرد به طور عمده از کانادا و به میزان ۳۸ هزار و ۵۰۰ تن بود که از ۳۶ هزار تن ثبت شده در ماه مارس و ۲۷ هزار تن آوریل سال گذشته بیشتر است. آمریکا همچنین بخشی از ورق سرد مورد نیاز را از مکزیک وارد کرد که حجم آن بالغ بر ۲۵ هزار تن بود.

بخش دیگری نیز از ویتنام و حدود ۲۴ هزار تن بود. آمریکا همچنین ۲۱ هزار تن ورق سرد از استرالیا، ۱۹ هزار تن از ترکیه و ۱۵ هزار تن از روسیه وارد کرده است.

درخصوص واردات نورد گرم نیز باید گفت عمده واردکننده کانادا با ۱۲۲ هزار تن بود که نسبت به ماه مارس با حجم ۱۰۵ هزار تن و آوریل سال قبل با حجم ۶۸ هزار تن رشد داشته است.

 

میهن فولاد، وارد کننده و عرضه کننده فولادهای آلیاژی سردکار، گرمکار، قالب پلاستیک، سمانتاسیون، استیل، آهن آلات صنعتی و ... جهت مصارف در صنایع قالب سازی، ماشین سازی، تیغه سازی نظامی، نفت، گاز، پتروشیمی