• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

وضعیت تولید محصولات فولادی در سال ۹۹

در سال ۹۹، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد ۱۰ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در سال گذشته، ۲۲ میلیون و ۷۸ هزار تن بوده است.

در سال ۹۹، ۱۱.۶ میلیون تن محصولات طویل و حدود ۱۰.۵ میلیون تن محصولات تخت در کشور تولید شده است. رشد تولید محصولات طویل ۱۳ درصد و رشد تولید محصولات تخت ۷ درصد بوده است.

میزان تولید ورق گرم کشور در سال ۹۹، ۸ میلیون و ۸۳۲ هزار تن بوده که رشد ۷ درصدی را نسبت به سال ۹۸ نشان می‌دهد. تولید ورق سرد در سال گذشته کاهش ۱ درصدی را تجربه کرده است. تولید ورق‌های پوششدار نیز نسبت به سال ۹۸، ۴ درصد کاهش داشته و به مرز ۱ میلیون و ۴۷۵ میلیون تن رسیده است.

همان‌طور که آمار منتشرشده نشان می‌دهد تولید فولاد میانی، آهن اسفنجی و محصولات فولادی به جز ورق سرد و پوششدار در کشور در سال ۹۹ افزایشی بوده است. علت کاهش تولید ورق سرد و پوششدار، تخصیص ناکافیِ مواد اولیه (ورق گرم) به واحدهای تولیدکننده ورق‌های سرد و پوششدار بوده است. انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از ابتدای سال ۹۹ پیگیر عرضه اختصاصی ورق گرم به این واحدها بوده و با نامه‌نگاری‌های متعدد در نهایت در اواخر سال گذشته، عرضه اختصاصی ورق گرم به این واحدها به تصویب وزارت صمت رسید. در سال ۱۴۰۰ مقرر شده با افزایش عرضه‌های اختصاصی مشکلات واحدهای تولیدکننده ورق سرد و پوششدار رفع شود و این واحدها دسترسی بهتری به مواد اولیه مورد نیاز خود داشته باشند.

در محصولات طویل فولادی، در کنار رشد ۱۵ درصدی تولید میلگرد، تولید تیرآهن نیز ۱۱ درصد رشد داشته و به ۱ میلیون و ۲۴۷ هزار تن رسیده است.

میهن فولاد، یکی از معتبرترین عاملان خرید فولاد و فروش فولاد و وارد کننده و عرضه کننده انواع فولادهای آلیاژی سردکار، گرمکار، قالب پلاستیک، سمانتاسیون، استیل، آهن آلات صنعتی و ... جهت مصارف در صنایع قالب سازی، ماشین سازی، تیغه سازی نظامی، نفت، گاز، پتروشیمی.