• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

چین (بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد دنیا)

تولید فولاد خام چین (بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد دنیا) در ۴ ماهه نخست سال ۲۰۲۱، ۳۷۴.۶ میلیون تن بوده است. تولید فولاد چین در ۴ ماهه نخست امسال ۱۵.۸ درصد افزایش داشته است. در این دوره، ۵۶.۵ درصد فولاد جهان در چین تولید شده است.

همچنین تولید فولاد چین در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ با رشد ۱۳.۴ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل به ۹۷.۹ میلیون تن رسیده و رکورد جدیدی را ثبت کرده است. دولت چین در سال جاری قصد دارد تولید فولاد این کشور را با مقررات سخت‌گیرانه محیط‌زیستی کاهش دهد. تا ماه آوریل که دولت چین در این امر توفیقی نداشته و نشانه‌‌ای مبنی بر کاهش تولید فولاد این کشور هنوز در دست نیست.
با تلاش‌های دولت چین برای مهار قیمت فولاد و رایزنی نهادهای دولتی این کشور با فولادسازان چینی، قیمت‌ها محصولات فولادی در بازار چین افت کرده و این امر بر قیمت فولاد صادراتی ایران نیز تأثیر گذاشته است.

اکثر مشتریانی آسیایی به خاطر افت قیمت‌ها در بازار چین، علاقه اندکی به واردات شمش فولادی نشان می‌دهند. در واقع، اکثر فعالان بازار فولاد میانی رویکرد صبر و انتظار را پیشه کرده‌اند و این امر باعث کاهش تقاضا برای فولاد صادراتی ایران در هفته گذشته و کاهش قیمت شمش و اسلب شد.

متال بولتن گزارش داده است که فولاد خوزستان (نماد بورسی فخوز) در هفته گذشته یک محموله ۳۰ هزار تنی بیلت با قیمت ۶۹۰ دلار به ازای هر تن به مشتریانی در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس فروخته است. همچنین فخوز یک محموله ۳۰ هزار تنی اسلب با قیمت ۷۸۰ دلار به ازای هر تن به فروش رساند که مقصد آن بازار چین است.

میهن فولاد ارائه دهنده انواه فولاد های الیاژی.