• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

آخرین وضعیت صادرات و واردات فولاد چین

آمار گمرک چین نشان می دهد صادرات محصولات فولادی چین در ماه آگوست 5.053 میلیون تن ثبت شد که 11 درصد نسبت به جولای کاهش داشت. صادرات فولاد این کشور برای دومین ماه متوالی افت داشته و ظاهرا تلاش ها برای کاهش صادرات جواب داد. انتظار می رود تا پایان سال نیز کاهش صادرات ادامه یابد چرا که تقاضای جهانی نیز به دلیل شیوع مجدد کرونا نزولی است.


از طرفی برنامه های کاهش تولید موجب شده دولت از کارخانه های بزرگ چینی بخواهد صادرات خود را در سطح سال قبل حفظ کنند تا با کمبود عرضه داخلی مواجه نشوند.


به گزارش فولاد ایران،   از طرفی میزان واردات فولاد به چین در ماه آگوست یک درصد رشد ماهانه داشته 1.063 میلیون تن ثبت شد ولی نسبت به مدت مشابه سال قبل 53 درصد کمتر بود. بین ژانویه تا آگوست نیز میزان واردات 22 درصد نسبت به سال قبل کمتر بوده 9.46 میلیون تن ثبت شد.


برخی از فعالان بازار انتظار دارند واردات بیلت ماه های آتی کمی بهبود یابد ولی در کل واردات فولاد رشد چشمگیر نخواهد داشت چون تقاضای داخلی هم رونق چندانی نخواهد داشت.

 آمار حاکی از آن است که در ماه آگوست گرچه تولید فولاد چین نزولی بوده ولی میزان کاهش آن در حدی نبوده که به هدف دولت برای کاهش تولید در پایان سال منجر شود.  تولید روزانه فولاد چین در آگوست طبق آمار انجمن آهن و فولاد این کشور 2.1 میلیون تن بوده که تنها 2 درصد از آمار جولای کمتر است.


میزان کاهش تولید خیلی کم بوده چرا که نیمه دوم سال تولید فولاد چین باید حداقل 60  میلیون تن از نیمه نخست سال کمتر شود تا به اهداف نهایی دولت برسد. به نظر می رسد محدودیت های تولید فولاد چین باید جدی تر شوند.


به گزارش فولاد ایران،   همچنین خبر ها حاکی از آن است که ممکن است چین محدودیت های کاهش تولید فولاد را تا مارس 2022 نیز ادامه دهد تا در فصل زمستان و با توجه به المپیک زمستانه پکن در سال 2022 آلودگی هوا نیز کنترل شود.