• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

نشست هم اندیشی تولیدکنندگان ورق های فولادی

نادر سلیمانی عضو هیأت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در خصوص نتایج این نشست گفت: محور جلسه دیروز تبادل نظر برای ساماندهی تولید و بازار انواع ورق های تولیدی در کشور بود .
وی به کمبود ورق های ۲ تا ۴ میلی متری در بازار اشاره کرد و گفت: در حالی که در سایزهای دیگر ورق کمبودی احساس نمی شود اما در بخش ورق های گرم ۲ تا ۴ میلی متر با کمبود مواجه هستیم. این مسئله دیروز در نشست رسته ورق مطرح شد و تلاش شد در خصوص راه حل هایی برای جبران این مشکل همفکری شود.
وی اضافه کرد: چندی پیش شاهد پیشنهاد انجمن برای عرضه اختصاصی ورق گرم برای تولیدکنندگان ورق سرد بودیم که با پیگیری های مکرر مورد موافقت قرار گرفت و در این عرضه که هفته گذشته برای اولین بار انجام شد، ۴۰ هزار تن ورق توسط شرکت های فولاد غرب آسیا و صنایع هفت الماس خریداری شد تا این شرکت ها عرضه ورق سرد در بورس کالا را افزایش دهند. سلیمانی تاکید کرد این تصمیم صرفا برای برطرف شدن نیاز بازار به ورق سرد اتخاذ شده و لازم است شرکت های تولیدکننده ورق سرد، به تعهدات خود در این خصوص عمل کنند و با لحاظ نمودن شرایط خرید خودشان در عرضه اختصاصی، ورق سرد تولیدی خود را در بورس کالا به صنایع دیگر عرضه کنند.
عضو هیأت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ادامه داد: مشکلات ورق سرد و گرم و همچنین کمبود ورق های ۲ تا ۴ میلی متر مسئله ای مهمی است که باید از طریق انجمن فولاد و وزارت صمت و مشارکت فولاد مبارکه حل شود. همچنین امیدوار هستیم با تداوم عرضه اختصاصی ورق گرم و متعاقب آن با عرضه های مستمر چند تولیدکننده در بورس کالا، در آینده نزدیک قیمت ورق سرد کاهشی شود.