• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

کاربرد فولاد در خودروسازی

بدون شک ماده اولیه ای که بیشترین استفاده در ساخت خودرو را دارد فولاد می باشد، فولاد از قدرت بالایی برخوردار بوده و بطور تقریبی در تمامی خودروهای موجود در بازار استفاده می گردد.

همان طور که می دانیم بیشترین وزن خودروهای مدرن به خاطر فولاد است بطوریکه در یک خودروی معمولی حدود ۱۰۹۰ کیلوگرم و در خودرو شاسی بلند حدود ۱۳۶۰ کیلوگرم فولاد به کار رفته است، علاوه بر آن ساخت شاسی زیرین یا شبکه ای خودرو که اسکلت خودرو را تشکیل می دهد از این ماده می باشد

فولاد در ساخت قطعاتی مانند سقف خودرو، شاسی، چرخ ها، ترمزها، سیستم اگزوز، موتور، صفحات بدنه، ستون در و سقف ها استفاده می گردد. امروزه در صنعت خودروسازی، قسمتهای مختلف خودرو از فولاد ساخته می شود که این امر موجب حفظ ایمنی سرنشین ها در هنگام تصادف می گردد. در کل فولاد ارزان ترین فلزی است که قابلیت استفاده در ساخت خودرو و قطعات مختلف خودرو را دارد و تعمیر آن مستلزم صرف هزینه بالایی نیست.

 

ورق آلیاژی استفاده شده در صنعت خودروسازی استانداردهای متفاوتی دارد. برای مثال برای خودروهای نظامی که ممکن است بدنه‎ی آنها در برابر ضربه یا سایش قرار گیرند.

میتوان از ورق ck45  استفاده کرد که باز بستگی به میزان استفاده از آن خودرو دارد. که می‎تواند ورق هاردوکس، دیلیدور و یا ورقهای ck باشد. اما بیشترین ورقی که در خودروسازی مورد استفاده قرار میگیرد ورق فولادی ضد زنگ است. که برای سقف و بدنه ی آن درنظر گرفته می‎شود.

ورق گالوانیزه یکی دیگر از مهم تریم ورق های به کاربرده شده در خودرو سازی است. پتانسیل فولادهای ضد زنگ درماندگاری

و دوام طولانی می تواند منجر به صرفه‌جویی اقتصادی در چرخه عمر محصول شود.