• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

برنامه های دولت چین تا پایان سال ۲۰۲۵

دولت چین قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۵ میزان تولید فولادآلیاژی را به روش کوره قوس الکتریکی از ۴۰ میلیون تن به ۱۰۰ میلیون تن افزایش دهد.
کاهش مصرف سنگ آهن نیز از برنامه های دیگر این کشور می باشد.

در واقع متوقف کردن کارخانه های تولید فولاد بی‌ کیفیت باعث شد که مشتریان آن ها به سمت کارخانجات دیگر متمایل شوند و همین امر باعث شد که بازار جهانی فولادآلیاژی وضعیت بهتری پیدا کند و با رشد ۵ درصدی روبرو شود. اصلی ترین متحرک بازار فولاد، در واقع حفظ تولید رو به رشد از جانب کارخانجات خودروسازی و سایر صنایع فولادی بود. علاوه بر این، جذابیت داخلی بازار چین باعث شد که صادرات این کشور افزایش یابد.
از مهمترین دلایل نوسانات قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۱۷ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۱۷ تمرکز دولت چین روی اقتصاد کشور و تزریق نقدینگی بود.
از دیگر دلایل این امر می توان به متوقف شدن کارخانجات تولید آهن آلات بی کیفیت اشاره کرد.
یکی دیگر از دلایل نوسان قیمت سنگ آهن این بود که دولت چین اعلام کرد به علت مبارزه با آلودگی های محیط زیست، ظرفیت تولیدی خود را کاهش می دهد.
تحقیقات نشان می دهد که تا پایان سال ۲۰۱۸ تولیدات کشور چین افزایش پیدا نکرده است. در این سال قیمت سنگ آهن نیز به علت تغییر نکردن میزان تقاضا در برابر افزایش عرضه ثابت ماند. در واقع کشور چین هر سال سیاست های غیر قابل انتظاری را پیش رو می گیرد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۶ با محدود کردن فعالیت معادن زغال سنگ باعث شد که درآمد فولادسازان به شدت کاهش پیدا کند یا هیچ کس پیش بینی نمی کرد که این کشور در سال ۲۰۱۷ حدود ۶۰ میلیون تن از ظرفیت تولید واحدهای کوچک را متوقف کند. یکی دیگر از این اقدامات، کاهش سقف تولید در ۲۸ شهر این کشور به منظور مقابله با آلودگی های محیط زیست بود. با این وجود، احتمال آن که این کشور سیاست ‌های دیگری را در صادرات و تولیدات خود اعمال نماید، بسیار زیاد است.