• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

فولاد تندبر HSS

فولاد تند بر زیر مجموعه ای از ابزارهای فولادی می باشد که اغلب به عنوان ابزار برش به کار می رود. کاربرد اصلی آن برای تیغه های اره برقی و مته می باشد. فولاد تند بر از ابزارهای فولادی با کربن بالا که در طی دهه 1940 به طور گسترده استفاده می شود، برتر است زیرا می تواند بدون از دست دادن مقاومت در برابر درجه حرارت بالاتر مقاومت کند. این ویژگی به فولاد تند بر اجازه می دهد تا سریع تر از فولاد کربن بالا برش یابد، از این رو نام این فولاد با سرعت بالا است. در دمای اتاق، در عملیات گرمایشی که معمولا توصیه می شود، درجه های HSS به طور کلی سختی بالا (بالاتر از سختی rockwell 60) و مقاومت در برابر سایش (که عموما با تنگستن و محتوای وانادیوم که اغلب در HSS مورد استفاده قرار می گیرد) بیشتری در مقایسه با فولادهای کربن و ابزار متداول نشان می دهد.

کاربردها :
استفاده اصلی از فولادهای پر سرعت همچنان در ساخت ابزارهای برش مختلف ادامه دارد: دریل ، برش فرز ، ابزار مخصوص ، برش چرخ دنده ها ،  تیغه اره ، تیغه های پلان دهنده و وصال ، بیت روتر و غیره.

فولادهای پر سرعت همچنین در بازار ابزار دستی پیدا کرده اند که در آن سختی نسبتاً خوب آنها در کنار مقاومت بالا ، همراه با مقاومت در برابر سایش زیاد ، آنها را برای کاربردهای با سرعت کم که نیاز به لبه ای کاملاً بادوام (تیز) دارند ، مانند پرونده ها ، اسکنه ها ، تیغه های هواپیمای دستی و تیغه و چاقوهای آشپزخانه و چاقوهای جیبی مناسب ساخته اند.

ابزارهای فولادی با سرعت بالا محبوب ترین برای استفاده در چوب سازی هستند ، زیرا سرعت حرکت کار در کنار لبه برای ابزارهای دستی نسبتاً بالا است و HSS لبه خود را به مراتب طولانی تر از ابزارهای فولادی کربن بالا نگه می دارد.