• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

فولاد قالب پلاستیک

فولاد قالب پلاستیکی
فعالیت مداوم در حال رشد در زمینه مهندسی پلاستیک منجر به لزوم توسعه فولاد قالب پلاستیکی جدید با قیمت کم و کارایی بالا شد. در حقیقت ، هنگامی که برای ساخت قطعات بزرگ پلاستیکی لازم است ، فولاد قالب پلاستیکی سختی شکستگی کم و ریزساختارهای بسیار ناهمگن (به طور مداوم از سطح تا هسته متفاوت است) را نشان می دهد ، همانطور که از پیش سخت شدن (رفع و خنک کننده) شکوفه های بزرگ حاصل می شود.
آلیاژهای جدید و مسیرهای تولید جایگزین ممکن است به ما امکان بدست آوردن قالبهای تزریق پلاستیک با خواص مکانیکی ، سایش و جوش پذیری خوبی داشته باشند. فولادهای ابزار سخت سازی سریع برای چنین کاربردهایی ارائه می شوند ، که دارای خواص مکانیکی بهبود یافته و کاهش هزینه های کلی و زمان کلی می باشد.
فولادهای قالب از قبل سخت شده به طور گسترده ای در ساخت قالب پلاستیک استفاده می شوند. از آنجا که این فولادها به 40 HR 40 HRC خاموش و دما داده می شوند ، سپس به صورت مستقیم برای پلاستیک در قالب تولید می شوند ، می توان از تغییر شکل و ترک خوردگی قالب ناشی از عملیات حرارتی جلوگیری کرد. اما این نوع فولاد بعضی اوقات برای ماشین کاری دشوار است و ماشین کاری مناسب چنین فولاد قالب به صورت استاندارد درخواست می شود.
یک راه برای برآورده کردن این نیاز ، اضافه کردن یک عنصر برش آزاد به فولاد است. با این حال ، این روش عملی نیست. به عنوان مثال ، اگر گوگرد اضافه شود ، ممکن است کیفیت سطح پلاستیک آسیب ببیند زیرا ناحیه جمع آوری مقادیر زیادی سولفید در فولاد ، خاصیت اچینگ قالب را خراب می کند. اگر عناصر گران قیمت مانند سلنیوم ، تلوریم ، بیسموت یا زیرکونیوم اضافه شوند ، هزینه افزایش می یابد. و اگر سرب اضافه شود ، تأثیرات محیطی بسیار زیاد خواهد بود.
روش دیگر ، کنترل دقیق ترکیب ، مورفولوژی و انعطاف پذیری شمول غیر فلزی در محصولات فولادی است. تأثیر بسیار زیاد ترکیب تنظیم در ساخت فولاد در تسریع فرایند سالهاست که شناخته شده است.

ویژگی ها و خصوصیات فولاد قالب پلاستیک:
مقاومت در برابر سایش
مقاومت در برابر خوردگی
قابلیت آینه
کارایی سطح

کاربردهای فولاد قالب پلاستیک :
صنعت قالب پلاستیک
قاب قالب
مهندسی ماشین ابزار
صنعت ریخته گری
قطعات قالب

پیشرفت سریع در پردازش پلاستیک و کاربردهای جدید پلاستیک ، به درجه های جدید فولادی احتیاج دارد. فولادهای قالب پلاستیکی مانند 1.2083 ، 1.4028 ، 1.2316 و 1.2085 که هم اکنون در بازار موجود هستند ، غالباً قادر به تحقق نیازهای بالای صنعت پردازش پلاستیک نیستند.
قابلیت پلیش تا آینه شدن، هدایت حرارتی بهبود یافته، مقاومت بالا در برابر خوردگی و سختی ، ماشین پذیری ، الزامات معمولی برای درجه های جدید فولادی برای قالب های پلاستیکی با بالاترین تقاضا است. برای طراحی ترکیب فولاد ابزار جدید کافی نیست ، مسیر تولید بهینه نیز بسیار مهم است.
ابزارهای نوین توسعه و روشهای تولید مدرن اجازه می دهد تا طراحی مقاطع جدید فولادی برای کاربردهای معمولی خود بهینه شود. این گزارش روند توسعه جدیدی را برای فولادهای قالب پلاستیکی مقاوم در برابر خوردگی با ویژگی های بهبود یافته برای برآورده کردن خواسته های صنعت پردازش پلاستیک شرح می دهد.
محصولات پلاستیکی مدرن باید خواسته های مختلفی را برآورده کرده و تحت شرایط مختلف استفاده عمل کنند. پلاستیکها قادر به تحقق برخی از مطالبات خود هستند ، اما سایرین مانند سطح صیقلی عالی یا سطح ساختاری تحت تأثیر قالب و در نتیجه فولادی است که برای قالب استفاده می شود.
طراحی قالب های دشوارتر، زمان چرخه تولید را کوتاه تر می کند. پلاستیک های جدید و کاهش تاخیرها بین تصور و تحقق محصولات پلاستیکی ، همه خواستار فولادهای قالب پلاستیکی با ویژگیهای بهبود یافته در ماشینکاری ، چقرمگی ، هدایت حرارتی ، پولیش پذیری ، مقاومت در برابر خوردگی و غیره می شوند.
این نیازهای جدید در فولادهای ابزار منجر به روند جدید توسعه در Böhler Edelstahl GmbH Co KG مطابق با خواسته های ویژه تولید کننده ابزار و مشتریان شد.