• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

زیرساخت های صنعت فولاد کشور نیازمند رشد است

زیرساخت های صنعت فولاد کشور نیازمند رشد است

صنعت فولاد در کشور ما عمری نزدیک به نیم قرن دارد و از آنجا که امکانات لازم برای توسعه و پیشرفت این صنعت فراهم بوده به نظر می رسد که با اندکی توجه بیشتر و فعالیت افزونتر می توانستیم رتبه های بالاتری را نسبت به موقعیت فعلی جهانی کسب نماییم و ارز آوری بیشتری از طریق صدور محصولات فولادی داشته باشیم.

اگر الزامات رشد صنعت فولاد را مد نظر قرار دهیم مسلما دارای توانمندی ها و مزیت هایی به شرح زیر هستیم:

    معادن: وجود معادن غنی و دارای ظرفیت و مرغوبیت قابل توجه مزیت خاصی برای کشور ما به شمار می رود تا هم به لحاظ کمی و هم به جهت کیفی تولید بیشتری از کلیه فرآورده های فولادی تحصیل نموده و نه تنها به بازار داخلی بلکه به بازارهای خارجی متقاضی عرضه نماییم. ایران حدود ۵ درصد ذخایر معدنی فولاد دنیا را در اختیار دارد و این امکان بالقوه کافی است تا در شمار کشورهای قدرتمند در این صنعت ابراز وجود نماییم.

    انرژی : تامین انرژی برای فعالیت های صنعتی هیچگاه از مشکلات کشور ما نبوده و نیست و این امر از بدیهیات است که در این زمینه برای هر مقدار تولید قابل عرضه امکان تامین انرژی وجود دارد و از این جهت هیچ گونه نگرانی نخواهیم داشت.

    نیروی انسانی و آموزش: فعالیت ۵۰ ساله ایران در صنایع فولاد این امکان را فراهم آورده تا تخصص و دانش لازم در کشور بومی شود و از جهت تامین نیروهای ماهر و نیمه ماهر اعم از تجربی و علمی مشکل خاصی برای توسعه صنعت فولاد نخواهیم داشت .

    زیر ساخت ها: بر خلاف سه عامل قبلی، مسلما زیر ساخت های کشور نه تنها به دلیل وجود صنایع فولاد بلکه لزوما برای توسعه صنعت نیازمند رشد است .

توجه خاص به اقتصاد کشور و به خصوص وضعیت موجود و پرداختن به تولید و اشتغال که از اهداف عالیه اقتصاد مقاومتی است ایجاب می کند که برای توسعه و رشد زیر ساخت ها اقدامات جدی به عمل آید اما آنچه که اکنون در اختیار ماست می تواند ما را هم در تامین نیاز داخلی و هم در عرضه محصول به متقاضیان خارجی فعال نگه داشته و البته بایستی برای حفظ و توسعه بازارهای صادرات و نفوذ در بازارهای جدید امکانات بهتری نیز به وجود آوریم ولی در هر صورت در شرایط فعلی در مضیقه قرار نداریم.


منبع : چیلان آنلاین