• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

توقف یا کاهش شدید تولید شرکت‌های زنجیره فولاد

در پی قطع برق شرکت‌های فولادی و توقف یا کاهش شدید تولید شرکت‌های زنجیره فولاد، التهاب در بازار محصولات فولادی به بالاترین حد رسید. برق شرکت‌های فولادی از روز ۱۵ تیرماه قطع شد و پس از آن، تولید این شرکت‌ها یا متوقف است یا صرفاً در برخی از روزها با حداقل ظرفیت و صرفاً در یک شیفت شبانه فعالیت تولیدی دارند.

با این‌که از اواسط هفته گذشته، توانیر اعلام کرده بود که محدودیت‌های مصرف برق توسط صنایع فولاد و سیمان را کاهش می‌دهد اما شنیده‌های  چیلان  از برخی از شرکت‌های فولادی حاکی از این است که شرکت توانیر با توجه به وضعیت بحرانی شبکه برق اعلام کرده که از ساعت ۲۴ اول مرداد ماه سال ۱۴۰۰، کلیه صنایع سیمان و فولاد تا اطلاع ثانوی، در کلیه ساعات شبانه روز (به صورت ۲۴ ساعته) تنها مجاز به مصرف برق تا سقف ۱۰ درصد دیماند مصرفی خود هستند. با این محدودیت، عملاً امکان فعالیت تولیدی توسط شرکت‌های فولادی وجود ندارد.

از زمان قطع برق شرکت‌های فولادی تاکنون قیمت محصولات فولادی در بازار حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است. قطع برق شرکت‌های فولادی، علاوه بر افزایش هزینه‌های تولید و متضرر ساختن شرکت‌ها، به مصرف‌کنندگان محصولات فولادی که عامه مردم هستند نیز فشار زیادی وارد کرده است.