• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

رشد ۲۵ درصدی صادرات آهن و فولاد ایران

گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از صادرات ۶ ماهه نخست سال ۹۸ از ۲ برابر شدن صادرات میلگرد کشور و رسیدن به سطح ۱.۲ میلیون تن حکایت دارد.

به گزارش  چیلان ، در همین مدت صادرات تیرآهن با افت ۳۰ درصدی به کمتر از ۱۰۰ هزار تن کاهش یافته و عدد ۹۰ هزارتن را به ثبت رسانیده است. صادرات سایر مقاطع طویل فولادی نیز کمی بیشتر از ۱۰۰ هزار تن بوده است.

آمار تفکیکی منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از صادرات محصولات فولادی کشور در نیمه نخست سال جاری نشان دهنده کاهش ۱۰ درصدی صادرات ورق های فولادی است.

هر چند که رکورد بیشترین نرخ رشد صادرات متعلق به ورق سرد با ۴۰۷ درصد رشد است اما با توجه به حجم اندک آن و کاهش حدود ۳۰ درصدی صادرات ورق گرم، صادرات مجموع محصولات تخت فولادی حدود ۵۰ هزار تن نسبت به نیمه نخست سال ۹۷ کاهش یافته و به ۴۷۸ هزار تن رسیده است.
این گزارش، رشد ۱۳ درصدی صادرات فولاد میانی و نزدیک شدن آن به مرز ۳.۲ میلیون تن را نشان می دهد. همچنین افزایش بیش از ۵۰۰ هزار تن در صادرات شمش بسیار قابل توجه است. با این حال کاهش ۱۵ درصدی صادرات اسلب، نشان دهنده لزوم توجه بیشتر به جزئیات صادراتی این محصول است.
گزارش صادرات نیمه نخست سال ۹۸ نشان می دهد صادرات آهن اسفنجی هم با رشد ۶۲ درصدی به بیش از ۶۰۰ هزار تن رسیده که نوید تنوع بیشتر در سبد صادراتی آهن و فولاد ایران را با خود به همراه دارد.