• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

خودکفایی در زنجیره صنعت فولاد؛ تعبیر عملی جمله ما می توانیم

با تلاش فولادگران و سرمایه گذاران، ایران جزو ۱۰تولید کننده برتر فولاد جهان تبدیل شده است، این در حالی است که سال ۱۳۹۲ رتبه ایران ۱۵ بوده است.
به حول و قوه الهی امروز جزو صادر کننده‌های عمده این صنعت در دنیا هستیم و معتقدم در زنجیره صنعت فولاد که صنعت بومی ما شده است، خودکفا شده ایم.
در همین سال ۱۳۹۸ و با وجود تشدید تحریم ها، شرایط به وجود آمده مؤید عبارت “ما می توانیم” در میدان عمل بوده است و در ۸ ماهه سال جاری تولیدات منتخب کالایی از جمله فولاد بیش از ۶.۵ درصد و محصولات فولادی ۸.۵ درصد افزایش تولید داشته‌ایم.
در ۲ سال اخیر سعی کرده ایم تا زنجیره فلزات اساسی تا رسیدن به محصول نهایی به صورت نسبی متوازن شود و برای این کار برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
برای رسیدن به این منظور، همواره بر نقش انجمن‌ها و تشکل‌ها تأکید داشته ایم و معتقدیم که با حضور و مشارکت پررنگ بخش خصوصی شاهد موفقیت‌های چشمگیری در این عرصه خواهیم بود.
اما در این مسیر مطمئناً با نگاه ویژه ای که به نهضت ساخت داخل داریم، لزوم استفاده از توانمندی های داخلی برای بومی‌سازی ضروری خواهد بود و باید اهدافی همچون رصد زنجیره تامین صنعت فولاد اطلاع‌رسانی شود تا مخاطبان طرح با آن آشنایی کامل داشته باشند که برگزاری این گونه همایش ها در این راستا موثر است.
علاوه بر آشنایی فولادسازان با ظرفیت‌های داخلی، ارتباط میان تامین‌کنندگان و فولادسازان، نقش شرکت‌ها و تامین‌کنندگان در توسعه و پشتیبانی صنعت فولاد و تامین‌کنندگان تجهیزات فولادی و نیز تلاش فولادسازان در مقابل تحریم‌ها با رویکرد حمایت از شرکت‌های فولادی داخلی و بومی‌سازی در زنجیره فولاد ضرورت دارد.