• میهن فولاد

رکوردشکنی جدید قیمت فولاد صادراتی ایران

 قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن ۴.۱۷ درصد افزایش یافت و اسلب در قیمت ۷۵۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۲۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به قیمت‌های ۸ اردیبهشت، رشد ۳.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

فولاد خوزستان یک محموله ۳۰ هزار تنی شمش بیلت با قیمت ۶۲۰ دلار به ازای هر تن به مشتریان خارجی فروخته که قرار است در ماه ژوئن حمل شود.

در هفته گذشته، شمش فولادی صادراتی ایران رشد قیمت ۲۱ دلاری و اسلب صادراتی ایران رشد قیمت ۳۰ دلار به ازای هر تن را تجربه کرد. قیمت اسلب صادراتی ایران همچنان با قیمت‌های جهانی فاصله قابل توجهی دارد و در هفته گذشته قیمت فوب اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه به ۹۰۰ تا ۹۱۰ دلار به ازای هر تن رسید. انتظار می‌رود ظرف هفته‌های آینده در نخستین گام اسلب صادراتی ایران، قله جدید قیمتی ۸۰۰ دلار به ازای هر تن را فتح کند.

فولادسازان ایرانی می‌توانند از فضایی که در بازارهای جهانی فولاد به وجود آمده، بهترین بهره را ببرند و در شرایط رکود در بازار داخلی و قیمت‌های بالا در بازارهای صادراتی، سهم بازار خود را افزایش دهند و درآمدهای ارزی جدیدی را نصیب کشور کنند.