• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

تا پایان دی ماه رقم خورد؛تولید بیش از ۴۴.۵ میلیون تن محصولات فولادی

تا پایان دی ماه رقم خورد؛تولید بیش از ۴۴.۵ میلیون تن محصولات فولادیتولید بیش از 44.5 میلیون تن محصولات فولادی
اخبار فولاد: کارخانجات بزرگ فولادسازی کشور موفق شدند از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه ۴۴ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۸۰۰ تن فولاد خام و انواع محصولات فولادی تولید کنند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افت حدود ۷ درصدی مواجه شده است.

 

به گزارش اخبار فولاد، مطابق آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، در ۱۰ ماهه امسال ۲۳ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۴۰۰ تن فولاد خام در کشور تولید شد که حاکی از افت ۲ درصدی در هم‌سنجی با سال گذشته است.

در همین مدت، فولادسازان داخلی ۲۱ میلیون و ۸۳ هزار و ۴۰۰ تن انواع محصولات فولادی تولید کردند که در مقایسه با ۱۰ ماهه ۹۹ افت ۴.۷ درصدی نشان می‌دهد.

با این حال در تولید کاتد مس، شمش آلومینیوم و پودر آلومینا (ماده اولیه تولید شمش آلومینیوم) شرکت‌های داخلی رشد به ثبت رساندند، به طوری که در این مدت ۲۵۱ هزار و ۳۰۰ تن کاتد مس (رشد ۴.۸ درصدی)، ۴۶۴ هزار و ۵۰۰ تن شمش آلومینیوم (رشد ۲۴.۸ درصدی) و ۱۹۳ هزار و ۱۰۰ تن پودر آلومینا (رشد ۶ دهم درصدی) تولید شد.

تا پایان دی‌ماه امسال کارخانجات سیمان ۵۲ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۶۰۰ تن سیمان تولید کردند که کاهش ۸.۴ درصدی نشان می‌دهد.

همچنین در تولید کنسانتره زغال‌سنگ با افت ۱۲ درصدی در هم‌سنجی با پارسال، یک میلیون و ۲۱۵ هزار و ۷۰۰ تن از این محصول تولید شد.

برپایه آمارهای یاد شده، در ۱۰ ماهه امسال شرکت های داخلی ۳۸۲ میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۰۰ تن کاشی و سرامیک (رشد سه درصدی)، یک میلیون و ۱۲۸ هزار و ۴۰۰ تن شیشه جام (رشد ۱۷.۳ درصدی)، ۶۱۲ هزار و ۳۰۰ تن ظروف شیشه‌ای (رشد ۱.۱ درصدی)، ۵۰ هزار و ۹۰۰ تن ظروف چینی (رشد ۹.۷ درصدی) و ۸۱ هزار تن چینی بهداشتی (افت ۱۷.۶ درصدی) تولید کردند.ش