• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

راه‌اندازی کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان

راه‌اندازی کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان پس از ۵ سال توقف این کوره


 فرایند دمش هوای گرم به کوره بلند شماره یک ذوب آهن از روز ۱۰ دی آغاز شد و ظرف ۴۸ ساعت تولید آزمایشی چدن از این کوره آغاز می‌شود. آغاز تولید از کوره بلند شماره یک ذوب آهن که قدیمی‌ترین کوره بلند ایران است، باعث خواهد شد تا میزان تولید ذوب آهن و سودآوری این شرکت، رشد قابل توجهی را تجربه کند.

مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری ذوب آهن در این خصوص گفت: برنامه پیش‌بینی شده سال ۱۴۰۰ کوره شماره یک، تولید سالیانه ۶۰۰ هزار تن چدن است که این مقدار به ظرفیت کوره‌های دو و سه اضافه خواهد شد. تولائیان با اشاره به اینکه امید است ظرف ۴۸ ساعت آینده به تولید آزمایشی چدن از این کوره برسیم گفت: در صورت تامین مواد اولیه این کوره با ظرفیت اسمی خود به تولید ادامه خواهد داد. وی افزود: با تغییراتی که در فرایند بازسازی و نوسازی کوره داده‌ایم کیفیت تولید افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه متخصصان ذوب آهن اصفهان توانایی ساخت و راه اندازی کوره بلند مطابق با دانش روز را دارند، گفت: در این پروژه، طراحی، اتوماسیون در بحث کنترل‌ها و تغییرات در بارگیری کوره بلند از قبیل سرند مواد از تجهیزات جدید استفاده شده است. ضمن اینکه این تجهیزات توسط تلاشگران ذوب آهن بومی‌سازی و نصب شده است.