• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

گینه بیسائو علاقه مند به همکاری با ایران در حوزه صنایع خودروسازی و فولاد است

به گزارش ایرنا، رامین نورقلی پور در دیدار رئیس مجلس گینه بیسائو با بیان این مطلب افزود: می‌توان ظرفیت خوبی را برای سرمایه گذاری در گینه بیسائو ایجاد کرد زیرا علاقمند هستند تا ایران در این کشور فعالیت داشته باشد.
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گینه بیسائو با بیان اینکه منابع معدنی غنی از بوکسیت، پتاسیم، اورانیوم در گینه بیسائو وجود دارد، بیان کرد: همچنین منابع شیلاتی با غنای بالایی در این کشور وجود دارد و خواستار همکاری ایران با گینه هستند تا از منابع معدنی بهره برداری شود.
نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان با بیان اینکه هیات پارلمانی گینه بیسائو خواستار انتقال تکنولوژی از ایران بودند تا در بخش شیلات به این کشور کمک شود، ادامه داد: مسئولان گینه بیسائو در شناورها محدودیت داشتند و در این زمینه نیز به تجربیات ایران احتیاج داشتند تا برای حراست و صید منابع شیلاتی مورد استفاده قرار گیرد.
نورقلی پور با اشاره به اینکه طرفین به دنبال تعمیق روابط هستند، افزود: هیات پارلمانی گینه بیسائو از صنایع خودروسازی و صنایع فولاد بازدیدی داشتند و در این حوزه ها نیز علاقه مند به کمک ایران بودند.
به گزارش خانه ملت، عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گینه بیسائو گفت: مقرر شده تا در اولین فرصت از گروه دوستی پارلمانی ایران دعوت کنند تا فصل جدیدی از مناسبات اقتصادی و فنی ایجاد شود.
گینه بیسائو کشوری واقع در غرب آفریقاست.