• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

علل روند نزولی قیمت فولاد در مردادماه

علل کاهش قیمت فولاد

نکته مهم بازار فولاد در مرداد ماه این است که کاهش قیمت فولاد، علی‌رغم رشد قیمت ارز به‌وقوع پیوسته است. از علل کاهش قیمت‌ها در بازار فولاد می‌توان به افزایش عرضه‌ها از طرف شرکت‌های فولادی و اصلاح‌ روش‌های تنظیم بازار فولاد اشاره کرد. فاصله‌گیری دولت و وازرت صمت از سیاست قیمت‌گذاری دستوری در شکل‌گیری قیمت‌های تعادلی در بازار فولاد نقش داشته است.

با همکاری شرکت‌های فولادی، در مرداد ماه شاهد افزایش عرضه‌ها در بورس کالا بودیم و این امر نیز باعث شد تا التهابات در بازار فولاد، متوقف شود.

وزارت صمت اخیراً مصوباتی در مورد اسلب، ورق و شمش فولادی داشته است. اگر این مصوبات که در خصوص کف عرضه شرکت‌ها و مدیریت تقاضا در بورس کالا هستند، زودتر ابلاغ و اجرایی شوند، مقدمات کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار فولاد فراهم می‌شود.

به هر صورت بازار فولاد، بعد از چند ماه پُرالتهاب، شرایط نسبتاً مساعدی را در مردادماه تجربه کرد. باید امیدوار بود که با تقویت عرضه فولاد در بورس کالا، مدیریت تقاضا و حذف تقاضاهای سواگرانه از بورس کالا و اجرایی شدن مصوبات اخیر وزارت صمت، باز هم شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها باشیم

میهن فولاد، یکی از بزرگترین و اصلی ترین عاملان خرید فولاد و فروش فولاد، وارد کننده و عرضه کننده انواع فولادهای آلیاژی سردکار، گرمکار، قالب پلاستیک، سمانتاسیون، استیل، آهن آلات صنعتی و ... جهت مصارف در صنایع قالب سازی، ماشین سازی، تیغه سازی نظامی، نفت، گاز، پتروشیمی می باشد.

میهن فولاد مفتخر است با 25 سال سابقه همراه شما عزیزان صنعتگر فولادی باشد و در کنار فروش فولاد، با سابقه 25 ساله قالب سازی می تواند مشاوره متالوژی علمی و تجربی در زمینه انتخاب فولاد به شما عزیزان ارائه نماید