• میهن فولاد

رشد ۹ درصدی تولید فولاد کشور

آمار تولید محصولات فولادی

در چهار ماهه نخست سال جاری، در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد ۵ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در چهار ماه نخست امسال، ۷ میلیون و ۲۵۷ هزار تن بوده است.

تولید مقاطع طویل فولادی با رشد ۱۱ درصدی نسبت به چهار ماه نخست سال گذشته، به ۳ میلیون و ۶۹۷ هزار تن رسیده است. از میان مقاطع طویل فولادی، تولید میلگرد و تیرآهن رشد ۱۲ درصدی و تولید نبشی، ناودانی و سایر مقاطع، کاهش ۳ درصدی را تجربه کرده است.

میزان تولید ورق گرم در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، یک درصد رشد داشته و به ۳ میلیون و ۵۱ هزار تن رسیده است است. تولید ورق سرد با رشد ۴ درصدی به ۹۰۴ هزار تن و تولید ورق پوششدار با کاهش ۱۲ درصدی به ۴۷۰ هزار تن رسیده است. مجموع تولید مقاطع تخت فولادی نیز با کاهش ۱ درصدی به ۳ میلیون و ۵۶۰ هزار تن رسیده است.

رشد تولید آهن اسفنجی بیش از رشد تولید فولاد میانی

تولید آهن اسفنجی در دوره چهار ماهه نخست سال جاری با رشد ۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۰ میلیون و ۵۸۱ هزار تن رسیده است. رشد تولید آهن اسفنجی در چهار ماهه ماه نخست امسال بیش از رشد تولید فولاد میانی بوده است که این نکته امیدوارکننده‌ای است. سال گذشته، زنجیره فولاد با مشکل کمبود آهن اسفنجی روبرو بود.

میهن فولاد، یکی از بزرگترین و اصلی ترین عاملان خرید فولاد و فروش فولاد، وارد کننده و عرضه کننده انواع فولادهای آلیاژی سردکار، گرمکار، قالب پلاستیک، سمانتاسیون، استیل، آهن آلات صنعتی و ... جهت مصارف در صنایع قالب سازی، ماشین سازی، تیغه سازی نظامی، نفت، گاز، پتروشیمی می باشد.

میهن فولاد مفتخر است با 25 سال سابقه همراه شما عزیزان صنعتگر فولادی باشد و در کنار فروش فولاد، با سابقه 25 ساله قالب سازی می تواند مشاوره متالوژی علمی و تجربی در زمینه انتخاب فولاد به شما عزیزان ارائه نماید