• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

پاتک فولادی دولت به تحریم های آمریکا

وحید یعقوبی، مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خصوص جلسه کارگروه اصلی تنظیم بازار  گفت: در پی درخواست های انجمن از وزارت صمت برای انجام برخی موارد به منظور عرضه بیشتر در بورس کالا و با توجه به مطرح شدن این درخواست ها در چند جلسه کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد، برخی از این موراد در جلسه امروز مطرح شد که تصمیمات خوبی در این باره اتخاذ گشت.

وی افزود: یکی از این تصمیمات به اعتراض انجمن به نرخ کارمزد و تضامین در بورس کالا باز می گشت که دفاعیات انجمن و بورس کالا مطرح شد و قرار است کارگروهی متشکل از انجمن، بورس کالا و وزارت صمت و وزارت اقتصاد تشکیل و موضوع مذکور بررسی گردد و راهکارهای آن به دولت ارائه شود.

یعقوبی خاطرنشان کرد: تصمیم مهم دیگر مربوط به گزارش وزارت صمت از عدم رعایت کف عرضه ها در بورس کالا بود که ارائه گشت و با دفاعیات انجمن مقرر شد اولا با توجه به مهلت سه ماهه آمریکا به خریداران فولاد ایران در پی تحریم اخیر،  نهادهای نظارتی دولت با انعطاف بیشتری با تولیدکنندگان فولاد برخورد کنند و تا حد امکان صادرات را به عرضه داخلی گره نزنند. همچنین قرار شد خریداران اسلب و ورق از بورس کالا محصول خود را با مکانیزم تعیین شده توسط وزارت صمت در بورس کالا عرضه نمایند.

وی تصریح کرد: تصمیم مهم بعدی؛ بحث تامین مواد اولیه کارخانجات فولاد از طریق قراردادهای بلند مدت بود که مطرح شد و با توجه به اختلاف نظرات در مورد میزان و نحوه تاثیر این معاملات بر کف عرضه بورس کالا، مقرر شد موضوع در کمیته تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج در جلسه کارگروه اصلی تنظیم بازار ارائه شود.