• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

رشد ۱۳ دلاری شمش فولادی صادراتی

برای سومین هفته متوالی، فولادسازان ایرانی در هفته گذشته توانستند شمش فولادی تولیدی خود را با قیمت‌های بالاتری به مشتریان خارجی بفروشند. تحت تأثیر جو مثبت در بازار شمش فولادی که در نتیجه تقویت تقاضا از سوی خریداران چینی پس از پایان تعطیلات سال نوی این کشور و افزایش قیمت مواد اولیه (خصوصاً قراضه) صورت گرفته، شمش فولادی صادراتی ایران نیز در یک روند صعودی به‌سر می‌برد.

متال بولتن گزارش داده که یک صادرکننده بزرگ ایرانی، یک محموله ۳۰ هزار تنی بیلت را با قیمت فوب ۵۶۰ دلار به ازای هر تن به جنوب شرق آسیا صادر کرده است. چند فولادساز دیگر ایرانی نیز محموله‌هایی از شمش فولادی را با قیمت‌های ۵۵۱ تا ۵۵۵ دلار به ازای هر تن صادر کرده‌اند که بخشی از این محموله‌ها راهی بازار آفریقا شده است.

قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است به شرح زیر است: آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، در هفته گذشته ۶۷۰ تا ۶۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است که رشد ۲.۷ درصدی را نسبت به قیمت‌های پیش از آن نشان می‌دهد. قیمت بیلت صادراتی CIS نیز به ۵۸۷ دلار به ازای هر تن رسید که رشد ۱.۲ درصدی را نشان می‌دهد. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز در هفته گذشته ۶۴۰ تا ۶۴۵ دلار به ازای هر تن بود که حاکی از رشد قیمت ۵.۳ درصدی است. قیمت ورق گرم CIS نیز به ۷۲۵ تا ۷۳۵ دلار به ازای تن رسید که رشد ۲.۱ درصدی درصدی را نشان می‌دهد.