• میهن فولاد

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران» به صورت حضوری-مجازی برگزار می‌شود

انجمن تولیدکنندگان فولاد با انتشار پوستر «سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران» اعلام کرد این رویداد ویژه در صورت کسب مجوزهای لازم از ستاد ملی مقابله با کرونا طی سه روز از ۴ تا ۶ خردادماه سال جاری به صورت ترکیبی (حضوری- مجازی) و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

انجمن فولاد از کلیه تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان زنجیره آهن و فولاد کشور دعوت کرده در این رویداد ملی، علاوه بر ارائه فرصت های ساخت داخل برای شرکت های دانش بنیان و تامین کنندگان داخلی، از دستاوردهای خود در حوزه بومی‌سازی، توسعه تکنولوژی و ساخت داخل رونمایی کنند.

سومین دوره از جشنواره ملی فولاد ایران با مشارکت گسترده نهادهای دولتی و خصوصی، تشکل ها و شرکت های فولادی و معدنی و تامین کنندگان مطرح داخلی برگزار می شود و در آن سازوکارهای حمایت از تامین پایدار و کیفی داخلی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد. علاوه بر این میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در زنجیره آهن و فولاد هم با انعقاد تفاهم نامه ها و قراردادهایی بین تولیدکنندگان و تامین کنندگان این زنجیره همچون دو دوره قبلی در این جشنواره با حضور مقامات دولتی و حاکمیتی برگزار می شود.

«سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران» شامل کارگاه های آموزشی و پنل های تخصصی و برنامه های متنوع دیگری است که طی روزهای آینده به اطلاع خواهد رسید.

به گفته خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در دوره قبل جشنواره ملی فولاد شاهد بیش از ۹۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی در قالب ۵۹ قرارداد و ۳۵ پیش قرارداد بودیم و امسال نیز با تقویت میز تخصصی تعمیق ساخت داخل با همکاری وزارت صمت و ایمیدرو به دنبال رفع موانع تولید و تأمین پایدار در صنعت آهن و فولاد از مسیر کاهش ارزبری و توسعه تکنولوژی خواهیم بود.