• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

فولاد ایران در آستانه ورود به دهه ششم تاریخ فولاد ایران

فولاد ایران در آستانه ورود به دهه ششم تاریخ فولاد ایران می باشد. اعضا و هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در این جشنواره بیانیه ای را خطاب به ذینفعان خود ایراد نمودند.صنعت فولاد ایران با عبور از مرز ۲۵ میلیون تن تولید سالانه و قرار گرفتن در رتبه دهم جهانی، در حال نزدیک شدن به جایگاه شایسته خود در میان ۳۰ کشور فولادساز جهان است، در حالی که ۱۰ سال پیش، ایران دومین واردکننده فولاد جهان بود و نیمی از مصرف فولاد کشور از خارج تامین می‌شد.برای دستیابی به این اهداف متعالی و با عنایت به موفقیت‌ها و تجربه‌های به‌دست آمده، توجه به این موارد از تمام ذی‌نفعان به‌ویژه نهادهای سیاست‌گذار درخواست می‌شود.

1)اهمیت صادرات
صنعت فولاد ایران امید دارد در کمتر از 5 سال آینده، میزان صادرات فولاد ایران و تجارت جهانی فولاد را به بیش از 60% افزایش دهد.

2) بازگشت ارز به چرخه تولید
صادرات فولاد به طور مستقیم از سوی تولیدکنندگان یا شرکت های مورد معامله باعث بازشگت ارز به کشور با وچود تجریم ها می شود.

3) رقابت برابر و مدیریت بازار داخل
اهمیت نگاه برابر دولت به تمام تولید کنندگان اعم از خصوصی تاسیس شده و خصوصی شده رو به افزایش است. این ددیگاه یکسان سازی از نهادهایی چون بانک، مالیات و بیمه هم انتظار می رود.

4) بومی سازی فناوری
صنعت فولاد ایران در نظر دارد تا در سال تولید ملی تلاش بیشتری برای بومی سازی بیشترین نیازها با همکاری متخصصان توانمند داخلی اقدام کند.

5) روز ملی فولاد
درخواست ثبت  در به عنوان روز ملی فولاد ایران در تقویم رسمی کشور

6) ارتقا کیفیت محصولات فولادی و کمیت محصولات فولادی با یکدیگر
ارتقا کیفیت محصولات فولادی و کمیت محصولات فولادی با یکدیگر در حد استانداردهای جهانی، کاهش مصرف برق و گاز و به‌ویژه آب، حفاظت و حراست از محیط زیست، سلامت کارکنان، ارتقای همه‌جانبه سطح ایمنی و بهداشت فردی و جمعی، آموزش موثر کارکنان بهره‌بردار، بالا بردن بازدهی و بکارگیری ظرفیت‌های اقتصادی و به‌روزرسانی فناوری

7) به رسمیت شناخته شدن طرح جامع فولاد به عنوان سند ملی
طرح جامع توسعه فولاد با اعمال اصلاحات پیشنهادی تولیدکنندگان زنجیره فولاد به عنوان سند ملی، رسمیت یافته و از سوی همه تولیدکنندگان فولاد کشور رعایت می‌شود.