• خرید و فروش انواع فولاد آلیاژی میهن فولاد

صنعت فولاد روسیه

به گزارش روابط عمومی میهن فولاد مهام، شرکت MMK یکی از نمایندگان صنعت فولاد روسیه در گفتگو با S&P Global Platts گفت: کسب و کار فولادی ما مانند سابق پیش رفته و تحریم‌ها تهدیدی برای ما محسوب نمی‌شود و ما می‌توانیم ثبات مالی خود را حفظ کنیم.

شرکت روسی معدن و فولاد Severstal هم در این رابطه بیان کرد که پیامدها و عوامل اثرگذار بر تجارت خود را در نظر دارد. شرکت Severstal از موقعیت مالی خوبی برخورداراست و بدهی‌های بسیار کمی دارد. این شرکت یکی از کم هزینه‌ترین شرکت‌های فولادی در جهان است.

مدیر ارشد یکی دیگر از شرکت‌های معدنی و فولادساز بزرگ در روسیه به نام Evraz، طی گفتگوی خود با موسسه S&P Global Platts اظهار کرد: ذخیره نقدی شرکت در ترازنامه آن بیش از یک میلیارد دلار است که این ذخایر مالی در بانک‌های کشور روسیه نگهداری می‌شود.

این شرکت اعلام کرد که اصول فعالیت در شرایط تحریم را می‌داند و مانند گذشته به روند کار خود ادامه می‌دهد. Evraz در حال بررسی موجودی انبارهای خود است و امکان دارد ذخایر قطعات یدکی خود را افزایش دهد.
بنا بر تحلیل اعلام شده توسط کارشناسان مستقر در مسکو، در صورت کنار گذاشتن محصولات فولادی روسیه در بازارهای خاص فولادی، انگیزه برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آهن اسفنجی(DRI)، بریکت گرم(HBI) و پروژه‌های هیدروژنی احتمال دارد کاهش پیدا کند.

به دنبال درگیری‌های اخیر میان روسیه و اوکراین تحریم‌هایی توسط غرب بر روسیه اعمال شده است. شرکت‌های بزرگ فولادی روس اعلام کردند که تحریم‌های اخیر با وجود منابع مالی قوی، سطح پایین بدهی‌ها و تجربیات خود در تحریم‌های پیشین، ضربه مهلکی بر آنان وارد نخواهد کرد.